Plzeň
735 908 205
info@erazim.cz

Lucie Čmolíková

svobodná demokratická škola

Kdo jsem

Jsem mámou 4letého kluka, přítelkyní jeho táty a adoptivní paničkou dvou opuštěných koček, králíka a pejska. Mám ráda přírodu, procházky, naši zahradu, cestování a legraci.

Co v Erazimu dělám

Jelikož Erazim v Plzni teprve vzniká, momentálně zatím ještě nic, kromě organizačních věcí souvisejících s nadcházejícím otevřením. Těším se ale na blbnutí a řádění s dětmi, také na to, že je budu moct doprovázet a podporovat v cestě, kterou si samy vyberou.

Proč chci pracovat pro Erazim

Jsou mi sympatické hlavní myšlenky této školy. Chtěla bych, aby co nejvíce dětí mělo možnost rozhodnout o tom, čemu chtějí a nechtějí věnovat svůj čas a energii, a aby dostaly možnost si na vše postupně přijít samy, čemuž není klasické školství vůbec nakloněno.

Co mám profesně za sebou

Po vystudování zemědělky v Praze jsem chvilku pracovala jako asistent prodeje, poté v kanceláři, kde jsem se utvrdila v názoru, že sezení celý den za počítačem není nic pro mě. Po nástupu na mateřskou jsem kompletně překopala svoje dosavadní hodnoty ohledně respektu k dětem a celkový názor na systém vzdělávání v ČR. Troufám si říct, že největším a nejpřínosnějším učitelem je můj syn.